Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

XVI Miting Pływacki Olimpiad Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej

W dniu 12.12.2018 r na pływalni Fregata w Kolbuszowej odbył się XVI Miting Pływacki Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ISKIERKA w Kolbuszowej Dolnej oraz Olimpiady Specjalne Polska oddział Regionalny Podkarpacie. W zawodach uczestniczyło 90 zawodników z różnych klubów i placówek kształcenia specjalnego z całego Podkarpacia.

Nie zabrakło tam również naszego klubu ORZEŁ Rzeszów. Nasi zawodnicy startowali na dwóch dystansach 25m i 50m w stylu dowolnym i grzbietowym. Wszyscy razem startowali w sztafecie gdzie zdobyli srebrny medal. Weronika Tomoń zdobyła złoty i srebrny medal, Darek Sobolski złoty i brązowy medal, Przemek Jasiński srebro i brąz a Maciek Jasiński zdobył 4 i 5 miejsce. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli aby zdobyć medale za co bardzo im dziękujemy.

Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji w miłej i przyjemnej atmosferze. W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy trenerom za przygotowanie ich do tych zawodów i życzymy dalszych sukcesów.