Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

zajęcia taneczne z Panem Markiem

Jedną z form rehabilitacji naszych dzieci stał się taniec. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły ZS UNICEF w Rzeszowie co tydzień w środę na pomarańczowej sali gimnastycznej odbywają się zajecia taneczne.

Zajęcia te prowadzi pan Marek Strzemecki. Jest to człowiek, który od 37 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz starszymi tancerzami. Jest choreografem, scenografem, wychowawcą, kierownikiem placówek dla dzieci i młodzieży. Prowadzi zajecia w szkole tańca TYTAN, formacjach tanecznych Junior TEMPO TWIST, SKRZATY, TAKA PAKA. Wraz ze swoimi zespołami bierze udział w regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. Zdobył różnego rodzaju nagrody i trofea. Niebawem wyjeżdża na Litwę na XIV Festiwal Kultury Polskiej. Jest bardzo doświadczonym nauczycielem tańca oraz osobą bardzo pogodną i kontaktową. 

Nasze dzieci bardzo polubiły Pana Marka i pod jego okiem chętnie ćwiczą różne figury taneczne. Jest to dla nich nauka, ruch ale także doskonała zabawa i relaks. Zajęcia trwają półtorej godziny i nigdy tego czasu jest zbyt dużo gdyż nikt się tutaj nie nudzi. 

Zajęcia te prowadzone są od niedawna - rozpoczęły się w marcu 2016 tak więc obecnie mamy za sobą dopiero dwa miesiące nauki lecz w planach mamy już pierwszy występ. Grupa wystąpi już 25 maja na pikniku szkolnym organizowanym z okazji dnia matki i dziecka.

Grupa tańczących jest już dość liczna ale wciąż zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych tego typu zajęciami. Obecnie zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 15:15 - można niezobowiązująco przyjść i zobaczyć czy się będzie podobało.

 

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii.

 

Zapraszamy do przeczytania również artykułu Cel i trudne początki.

 
high school diploma online